مرکز علمی کاربردی شرکت خدمات علمی صنعتی خراسان
  امروز: 03 شهریور ماه 1395
سامانه جامع آموزش سجاد

 

مجموعه قوانين و مقررات آموزشی
لینک مستقیم اتوماسیون ها مرکز
.

.

جستجو در سايت
جستجو 
گاهنامه
شهریور ۱۳۹۵
ش ي د س چ پ ج
۰۱۰۲۰۳۰۴۰۵
۰۶۰۷۰۸۰۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

 ² امور آموزشی

 

 

" قابل توجه کلیه دانشجویان"

جهت ارتباط بهتر و مؤثر با مرکز، برای هر دانشجو یک آدرس پست الکترونیکی خاص بر روی دامنه مرکز تعریف شده است که به صورت زیر می باشد:

 elmisanati.com@ شماره دانشجویی

و به منزله ی شناسه ی خاص هر دانشجو می باشد و وی موظف است در حفظ و نگهداری از آن بکوشد.

آدرس پست الکترونیکی هر دانشجو و کلمه ی عبور آن در قسمت مشاهده ی پیام در سیستم اتوماسیون دانشجویی قابل مشاهده است.

 

 

 

منشور اخلاقي استفاده از پست الكترونيكي دانشجويي:
اين پست الكترونيكي تنها جهت ارتباط با پست هاي الكترونيكي: كارشناسان آموزشي، مديران گروه، امور اسناد و بايگاني مدارك دانشجويي، مديريت آموزش و امور مالي مي باشد و هرگونه استفاده و بهره وري خارج از موارد مذكور، غير مجاز و قابل پيگيري خواهد بود، لذا دريافت و يا ارسال ايميل به ديگر دانشجويان نيز ممنوع مي باشد.
قابل توجه است كه تمامي ارسال ها و دريافت ها ثبت و پيگيري خواهد شد.
2- از attach (پيوست) هر گونه فايلي به ايميل   خود، خودداري فرماييد و فقط ايميل ها را به صورت text (متني) ارسال نماييد. . شايان ذكر است ايميل هايي كه فايل attach(پيوست) داشته باشند، حذف و دانشجوي خاطي صندوق الكترونيكي خود را ازدست خواهد داد.

 مواردی که از این پس می بایست فقط به صورت الکترونیکی انجام شود، شامل موارد ذیل است:

-       در خواست گواهی اشتغال به تحصیل

-       در خواست گواهی فراغت از تحصیل

-       تعهد مشروطی

-       مهمان

-       انتقال

-       مرخصی تحصيلي

-       تقاضای افزایش سقف واحد برای دانشجویان ترم آخر

-       تقاضای افزایش سقف واحد برای دانشجویاين که معدل ترم گذشته آنها بالای 17 می باشد.

-       ارتباط با کارشناسان آموزشي گروه

-       ارتباط با مديران گروه

-       ارتباط با امور اسناد و بایگانی

-       ارتباط با مديريت آموزش

-       معرفي به استاد

-       حذف اضطراری

-       حذف پزشكي

-       سنوات

-       تطبيق واحد

-             دفترچه کارورزی 

           کاربرگ خدمات آموزشی

            فرم کارورزی

 

 

 

 

 

 برای ورود به سامانه ارتباط الکترونیکی بر روی آیکون ذیل کلیک نمایید

 

برای دریافت فایل راهنما سامانه الکترونیکی اینجا کلیک نمایید 

 

 

 

 

 

گواهی اشتغال به تحصیل

   ضوابط در خواست گواهی اشتغال به تحصیل:

-       عدم بدهی مالی

اشتغال به تحصیل در ترم جاری (به طور مثال جهت اخد گواهي اشتغال به تحصيل در نيمسال اول 90-89 -ترم مهر 89 - دانشجو مي بایست انتخاب واحد مهر 89 را داشته باشد).

   نحوه ی در خواست گواهی اشتغال به تحصیل :

پس از ورود به سیستم الکترونیکی خود، می بایست ایمیلی به صورت ذیل ارسال نمایید که نحوه ارسال ایمیل در این قسمت توضیح داده شده است:

-       در قسمت subject کلمه esh را وارد نمایید.

-       در قسمت recipient یا To، آدرسmali@elmisanati.com  را وارد نمایید.

-       در متن آن نام سازمان یا مکانی که گواهی را برای آنجا می خواهید وارد نموده

    و سپس آن را ارسال کنید.

 تذکر:

تمامی ایمیل ها در دو زمان، ساعت 10 و 14 شنبه تا چهارشنبه چک می شود و شما می توانید برگه ی گواهی اشتغال به تحصيل را در صورتیکه هیچ مشکلی بابت اشتغال به تحصیل و یا بدهی نداشته باشید، ظرف 24 ساعت آینده بین ساعت 30 : 11 الی 13و یا 15 الی 16 از خانم جمیلی یا میرزایی واقع در آموزش ( واحد پاسخگویی به دانشجویان و اساتید ) دریافت نمایید.

 توجه :

-   اگر در خواستی بعد از ساعت 14 ارسال شود، زمان دریافت پاسخ آن 48 ساعت آینده خواهد بود.

جهت دریافت گواهی اشتغال به تحصیل فقط به درخواستهای الکترونیکی پاسخ داده خواهد شد و از تاریخ 13/9/89   به هیچ عنوان به درخواستهای حضوری ترتیب اثر داده نخواهد شد.


گواهی فراغت از تحصیل

   ضوابط در خواست گواهی فراغت از تحصیل:

زمانی می توانید در خواست گواهی فراغت از تحصیل نمایید که فرم تسویه حساب دانشجویی را به صورت کامل تکمیل، و امضای تمامی قسمتهای مندرج در فرم را دریافت نموده باشید. پس از دریافت فرم مي بايست طبق جدول زمانبندی، به کارشناس آموزشی گروه خود مراجعه و پس از امضای کارشناس مربوطه، مرحله به مرحله تمام قسمتهای لازم فرم را تکمیل و در انتها به امور اسناد و مدارک دانشجویی تحویل نمایید.  

   نحوه ی درخواست گواهی فراغت از تحصیل :

پس از تحویل فرم تسویه حساب دانشجویی به امور اسناد و مدارک دانشجویی، می بایست ایمیلی به صورت ذیل ارسال نمایید:

-       در قسمت subject  ایمیل، کلمه far را تایپ نمایید.

-       در قسمت recipient يا To  آدرس   asnad@elmisanati.comرا وارد نمایید.

-       در متن آن نام سازمان یا مکانی که گواهی را برای آنجا می خواهید وارد نموده

      سپس آن را ارسال کنید.

 تذکر:

تمامی ایمیل ها در دو زمان، ساعت 10 و 14 شنبه تا چهارشنبه چک می شود و شما می توانید برگه ی گواهی فراغت از تحصيل را در صورتیکه هیچ مشکلی بابت کسری مدارک یا بدهی نداشته باشید، ظرف 24 ساعت آینده بین ساعت       30 : 11 الی 13 یا 15 الی 16 از خانم جمیلی یا میرزایی واقع در آموزش ( واحد پاسخگویی به دانشجویان و اساتید ) دریافت نمایید.

 توجه :

-       اگر در خواستی بعد از ساعت 14 ارسال شود، زمان دریافت پاسخ آن 48 ساعت آینده خواهد بود.

-       جهت دریافت گواهی فراغت از تحصیل فقط به درخواستهای الکترونیکی پاسخ داده خواهد شد و از تاریخ  13/9/89 به هیچ عنوان به درخواستهای حضوری ترتیب اثر داده نخواهد شد.


تعهد مشروطی

تعریف مشروطی:

دانشجویان ترمی که معدل ترم آنها کمتر از 12 باشد، مشروط بوده و حداکثر می توانند 14 واحد انتخاب نمایند مگر در آخرين ترم تحصیلی ،که در این صورت باید با هماهنگی کارشناس آموزشی، واحدهای اضافه را اخذ نمایند.

 نحوه انجام تعهد یک ترم مشروطی:

 ایمیلي به کارشناس آموزشی خود که در subject  آن کلمه mashroot1 و در متن آن فرم زیر را پس از تکمیل نمودن وارد کرده اید، ارسال نمایید:

اینجانب ...................... دانشجوی رشته کاردانی/کارشناسی ........................... به شماره دانشجویی ....................... نظر به آنکه برای اولین بار در نیم سال دوم 89-88 مشروط شده و معدل کل، زیر 12 را کسب نموده ام متعهد
می گردم ضمن انتخاب حداکثر 14 واحد درسی در ترم جاری چنانچه در 2 ترم دیگر مشروط شوم به استناد ماده 29 آئین نامه آموزشی دانشگاه، از ادامه تحصیل محروم خواهم شد. 

 

   نحوه انجام تعهد دو ترم مشروطی:

ایمیلي به کارشناس آموزشی خود که در  subject آن کلمه mashroot2 و در متن آن فرم زیر را پس از تکمیل نمودن وارد کرده اید، ارسال نمایید:

اینجانب ...................... دانشجوی رشته کاردانی/کارشناسی ........................... به شماره دانشجویی ....................... متعهد می گردم در هیچ یک از ترمهای باقی مانده از تحصیل خود مشروط نشده و معدل کل بالای 12 را کسب نمایم. در غیر اینصورت از ادامه تحصیل محروم و اخراج می گردم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهمان

دانشجو در صورت موافقت شورای آموزشی، می تواند یک یا چند درس را در يكي از مراکز علمی کاربردی، غیر انتفاعی و یا دولتی مهمان شود.

 

   نحوه ی در خواست مهمان شدن :

دانشجو می تواند طبق زمان بندي اعلام شده ایمیلی با موضوع (subject) mehman (مهمان) که در متن آن نام دروس و علت مهمان شدن را وارد نموده است، به کارشناس آموزشی گروه خود ارسال نماید.

پس از موافقت شورای آموزشی که از طریق ایمیل به دانشجو اعلام خواهد شد، دانشجو مي بايست فرم مهمان را تکمیل نموده، سپس به صورت حضوری به کارشناس آموزشی گروه خود مراجعه نموده ،آنگاه به امور مالی و در نهایت به معاونت آموزشی یا ریاست مرکز مراجعه نماید. پس از مراجعه به دانشگاه مقصد، فرم های مربوطه را تأیید و یک نسخه را حداکثر تا 15 روز بعد از تاریخ مهمان شدن، به کارشناس آموزشی تحویل می دهد. نمرات مهمان نیز باید حداکثر تا 20 روز پس از آخرین امتحان، تحویل مرکز گردد.

 

 

 

انتقال

تغییر محل تحصیل دانشجو از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر در همان رشته به معناي انتقال می باشد.

  نحوه ی درخواست انتقالی:

دانشجو می تواند طبق زمان بندي اعلام شده ایمیلی با موضوع ((subject  enteghal (انتقال ) به کارشناس آموزشی گروه خود ارسال نماید که در متن آن نام دروس و علت منتقل شدن را وارد كرده است.

پس از موافقت شورای آموزشی که از طریق ایمیل به دانشجو اعلام خواهد شد، دانشجو مي بايست فرم انتقالی را تکمیل نمايد، سپس به صورت حضوری به کارشناس آموزشی مراجعه نموده، آنگاه به امور مالی و در نهایت به معاونت آموزشی یا ریاست مرکز جهت تاييد مراحل انتقالي مراجعه نماید و پس از دريافت تاييد از دانشگاه مقصد، فرم های مربوطه را حداکثر تا 15 روز بعد از تاریخ منتقل شدن، به کارشناس آموزشی تحویل می دهد.

تبصره :

دانشجو باید شهریه ثابت ترم انتقالي خود را به دانشگاه مبداء پرداخت نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرخصی تحصیلی

دانشجوی ترمی می تواند در هر یک از دوره های کاردانی و يا کارشناسی ناپیوسته حداکثر برای یک نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نماید. مدت مرخصی تحصیلی جزو حداکثر سنوات مجاز تحصیل دانشجوی هر دوره می باشد.

 ضوابط مرخصی تحصیلی:

جهت تقاضای مرخصی تحصیلی، دانشجو می بایست ایمیلی به كارشناس گروه خود را ارسال نمايد كه در  subjectآن morakhasi ، (مرخصی) و در متن آن ترمی که درخواست مرخصی دارد، را وارد نمايد. پس از موافقت کارشناس آموزشي، دانشجو موظف است فرم مرخصی را تکمیل نموده و حداقل 2 هفته قبل از شروع نام نویسی نیمسال جاري، به کارشناس آموزشی خود تحویل دهد.

 

 

دانشجویان ترم آخر:

به دانشجویي «دانشجوی ترم آخر» اطلاق مي شود که فقط 24 واحد  از كليه دروس وي  باقی مانده باشد. لذا در صورتي كه معدل اين دسته از دانشجویان بالاي 17 نباشد مي بايست جهت انتخاب تمامي 24 واحد باقي مانده در بازه انتخاب واحد، ایمیلی با موضوعsubject) )  Te24 به کارشناس آموزشی خود ارسال نمایند كه در متن آن نام دروس باقیمانده وارد شده باشد.

 

 

معدل بالای 17:

دانشجویان ترمی می توانند در صورتی که معدل ترم گذشته آنها بالای 17 باشد ( با شرط اینکه در ترم گذشته کمتر از
 12 واحد نداشته باشند )، 24 واحد انتخاب نمایند. دانشجویان مذکور برای آن که بتوانند در زمان حذف و اضافه تا سقف 24 واحد انتخاب نمایند، می بایست ایمیلی با موضوع subject)) Up17 به
کارشناس آموزشی خود ارسال نمایند كه در متن آن نام دروس مدنظرشان را وارد نموده باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ارتباط با كارشناسان آموزشي:

کلیه دانشجویان می توانند جهت پاسخگويي به مسائل مربوط به انتخاب واحد، مشروطي، معرفي به استاد، تطبيق واحد، حذف تك درس، حذف اضطراري و غيره، از طريق پست الکترونیکی كارشناسان آموزشی به صورت غيرحضوري و یا به صورت حضوری در « ساعات حضور کارشناسان آموزشی » با كارشناس آموزشي گروه خود در ارتباط باشند. 

 

 

 

 

 ارتباط با مدیران گروه :  

کلیه دانشجویان می توانند جهت اطلاع از سرفصل دروس، موارد مربوط به اساتید، دروس پیش نیاز و هم نیاز، پروژه و کارورزی، تحقیقات، آینده شغلی، ادامه تحصیل و هرگونه مشاوره درسي  از طريق پست الکترونیکی مديران گروه  به صورت غيرحضوري و یا به صورت حضوری در « ساعات حضور مدیران گروه» با مدیر گروه خود در ارتباط باشند. 

 

 

 

 ارتباط با امور بایگانی اسناد و مدارک دانشجویی :  

کلیه دانشجویان می توانند جهت اطلاع از امور مربوط به پرونده ی خود با آدرس الکترونیکی asnad@elmisanati.com در ارتباط باشند.

 

 

 

 ارتباط با مدیریت آموزش:

کلیه دانشجویان می توانند جهت ارتباط با مدیریت آموزش، كليه درخواست هاي آموزشي خويش را از طریق آدرس الکترونیکی Em@elmisanati.comبه مديريت آموزش ارسال نمايند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معرفی به استاد

دانشجويي مي تواند درخواست معرفي به استاد نمايد كه كليه واحدهاي درسي خود را گذرانده و تنها يك درس از كليه دروس براي وي باقي مانده باشد. لذا دانشجو پس از اطمينان از دارا بودن شرايط فوق، جهت انتخاب درس خويش تحت عنوان معرفي به استاد مي بایست با مراجعه به کارشناس آموزشی خود، فرم معرفی به استاد را دريافت نموده و هزینه آن را پرداخت نمايد. سپس با مراجعه به استاد مربوطه و انجام هماهنگی های لازم و گذراندن امتحان، پس از اعلام نمره، فرم مذکور را به کارشناس آموزشي مربوطه تحویل دهد.

 

 

 

حذف اضطراری

دانشجویان ترمی كه مي خواهند پس از مهلت مقرر كه جهت حذف و اضافه تعيين شده است، يكي از دروس تئوري خود را حذف كنند، می توانند 5 هفته پيش از پايان ترم، که تاریخ آن برای هر نیمسال اعلام خواهد شد، طبق ضوابط ذیل مراحل حذف تك درس خويش را تكميل نمایند: 

ماده 18 آیین نامه آموزشی: دانشجو می تواند فقط یکی از درسهای نظری خود را با تایید استاد و موافقت گروه آموزشی مربوطه حذف نماید، مشروط به اینکه اولا غیبت دانشجو در آن درس بیش از 16/3 مجموع ساعات آن درس نباشد، ثانیا تعداد واحدهای باقیمانده وی از 12 واحد کمتر نشود.

دانشجو برای انجام حذف اضطراری، بایستي فرم حذف تک درس را دریافت کرده، مراحل مندرج در فرم را (امضاء دانشجو، تأیید استاد درس، تأیید مدیر گروه و تأیید آموزش) تکمیل نموده و در نهایت به کارشناس آموزشی خود تحویل دهد.

 توجه :همه ی مراحل فوق باید قبل از پایان مهلت حذف تک درس تكميل شده باشد.

 

 

حذف پزشکی

دانشجویان ترمی كه به علت بيماري نتوانند در جلسه امتحان حاضر شوند، بايستي با در دست داشتن گواهی پزشکی و تکمیل نمودن فرم حذف پزشکی، به اموراسناد و مدارک دانشجویی مراجعه و پس از گرفتن مهر و امضای برگه، به پزشک معتمد ـ که خود مرکز معرفی می نماید ـ مراجعه کرده و برگه ی مذکوررا حداکثر تا 48 ساعت پس از امتحان مذكور، تحویل امور بایگانی اسناد و مدارک دانشجویی دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

سنوات :

دانشجویان ترمی دوره کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته، فقط می توانند تا 6 نیمسال تحصيلي در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند كه در صورت اتمام اين مدت زماني، مي بايست درخواست سنوات نمايند.

نحوه درخواست سنوات: ایمیلي به کارشناس آموزشی خود که در subject  آن کلمه sanavat و در متن آن فرم زیر را پس از تکمیل نمودن وارد کرده اید، ارسال نمایید:

اينجانب............................................... دانشجوي رشته..............................به شماره دانشجويي.................................... براي اتمام تحصيلات خود احتياج به يك ترم سنوات تحصيلي دارم.

لذا خواهشمندم با تمديد سنوات تحصيلي اينجانب موافقت بفرماييد.

 

 

تطبيق واحد:

معادل سازي و پذيرش دروسي كه دانشجو قبلاً در دانشگاهها يا ديگر مقاطع تحصيلي گذرانده است، تطبيق واحد ناميده مي شود كه دانشجو با رعايت شرايط خاص، مجاز مي باشد با به همراه داشتن ريز نمرات آن دوره قبل از پايان اولين ترم تحصيلي خود حضوراً به كارشناس آموزشي گروه خود مراجعه نمايد.

 

 

 

 

  07 آذر ماه 1389     نسخه چاپی    تعداد مشاهده: 31485 
منوي اصلي
آموزش
اطلاعیه گروه های آموزشی
امور دانشجويي
امور مالي
اوقات شرعی

اوقات شرعی   مشهد
اذان صبح
طلوع
اذان ظهر
غروب
اذان مغرب
انتخاب ماه
انتخاب روز
مرکزاستان
«رعایت چند دقیقه جهت احتیاط الزامی می باشد.»
آب و هوا

Cannot open XML data file: http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?u=c&p=IRXX0008